Powrót do scenariuszy
Szkoła podstawowa
Klasa: 4-6
test
Autor:

Elżbieta Grzebielucha

Classroom language.

język angielski
Czas:
45 min.
Roboty:
x3+
Akcesoria:
Accessory
Interfejsy:
Photon Draw
alt
Powrót do scenariuszy
Scenario Image

Odniesienie do podstawy programowej

Szkoła Podstawowa 4-8 : II.1-II.6, I.1-I.14

Cele zajęć

Uczeń/uczennica:
  • doskonali umiejętność słuchania ze zrozumieniem
  • utrwala zwroty używane na lekcji języka angielskiego
  • współpracuje w grupie rówieśniczej

Metody pracy

  • grywalizacja

Formy pracy

  • grupowa

Materiały

Załączniki

prezentacja na platformie canva w pliku PDF
Pobierz
Karty wyspy i zdania do ułożenia instrukcji.pdf
Pobierz

Przebieg zajęć

- obejrzenie filmu na You Tube,

- rozmowa na temat zwrotów używanych w klasie, które uczniowie już znają, podobieństwa struktur gramatycznych w tych zwrotach,

- ćwiczenie na podstawie prezentacji w Canvie - uczniowie samodzielnie tworzą zwroty do slajdów z pustymi polami,

- uczniowie zostają podzieleni na  dwie grupy,

- grupa I - uczniowie układają instrukcję dla innej grupy według dowolnie wybranych zdań z załącznika (załącznik PDF Karty wyspy i zdania do ułożenia instrukcji) np:

1. May I open the window. 

2 Can I go to the toilet?

3...........,

- grupa II - uczniowie układają karty wyspy (w załączniku) na macie do kodownia (karty należy ułożyć w kolejności podanej w instrukcji ułożonej przez grupę I) , a następnie kodują trasę Photona na tablecie/ laptopie w aplikacji Photon Edu

- wygrywa grupa która prawidłowo zakoduje trasę robota według instrukcji przeciwników jako pierwsza,

- opcjonalnie: nauczyciel podaje instrukcję , a uczniowie kodują trasę robota  (dla uczniów ze SPE),

Ciekawostki/Pytania otwierające

Jakie znasz i używasz podstawowe zwroty na lekcji języka angielskiego?

Czy pomagają one w organizacji pracy na lekcji?

Dyskusja (brak komentarzy)

Zaloguj się, aby rozpocząć dyskusję