Powrót do scenariuszy
Przedszkole
Wiek: 5 lat
E
Autor:

Estera Rompa

Dlaczego warto spożywać produkty mleczne??

rozwój społeczny • programowanie
Czas:
45 min.
Roboty:
x1
Akcesoria:
Accessory
Interfejsy:
Photon Draw
alt
Powrót do scenariuszy
Scenario Image

Odniesienie do podstawy programowej

Edukacja wczesnoszkolna

Cele zajęć

Uczeń/uczennica:
  • zachęcanie dzieci do picia mleka i spożywania produktów mlecznych
  • uczeń opisuję drogę mleka od krowy do kartonika
  • uczeń współpracuje z kolegami w grupie
  • uczeń wymienia różne produkty spożywcze robione z mleka

Metody pracy

  • metody aktywizujące ( pogadanka, elementy dyskusji, gry edukacyjne, burza mózgów)

Formy pracy

  • praca grupowa

Materiały

  • Filmik o produkcji mleka
  • Obrazki z produktami spożywczymi zrobione z mleka - jogurt, ser, twaróg, masło

Załączniki

1.JPG
Pobierz
2.JPG
Pobierz
3.JPG
Pobierz
4.JPG
Pobierz
5682250_0_i1064.jpg
Pobierz
pobrane (5).jpg
Pobierz

Przebieg zajęć

Przygotowanie;

Oglądanie filmiku " Skąd się bierze mleko?"  (https://www.youtube.com/watch?v=xJRi9ykdZP0)

Rozmowa na temat obejrzanego filmu. 

Uczniowie dobierają się w grupy 3 osobowe,  dostają kartoniki z ilustracjami różnych produktów spożywczych, maja za zadanie stworzenie dwóch zbiorów, pierwszy z produktami zrobionymi z mleka a drugi z pozostałymi produktami. 

Przebieg zabawy;

Uczniowie wspólnie z nauczycielem przechodzą do maty, rozsypane ilustracje pokazują drogę mleka od krowy do kartonu ( przeżuwająca krowa na łące, dojenie krowy w oparciu o system udojowy w oborze, mleko jedzie cysterną do mleczarni, badanie mleka w mleczarni, linia z opakowaniami w mleczarni, samochód wiezie mleko do szkoły, dzieci piją mleczko z kartonika).

Następnie uczniowie układają na macie ilustracje w poprawnej kolejności, drogę dla photona z pastwiska do mleczarni. Photon na każdej ilustracji zatrzymuje się i za pomocą dźwięku pokazuje czy etap przedstawiony na ilustracji jest zgodny z kolejnością. Jeżeli photon dojedzie do ilustracji która nie powinna się znajdować na kolejnym etapie produkcji mleka jego czółki zaświecą się na czerwono. 

Zakodowanie trasy photona z elementami dźwięku i koloru.

Przedstawienie grup. 

Powiązane zasoby

  • Scenariusz powstał podczas zajęć „Wykorzystanie elektronicznych zestawów edukacyjnych w kształceniu szkolnym i pozaszkolnym” na uczelni Ateneum- Akademia Nauk Stosowanych pod kierownictwem mgr Beaty Chojnowskiej- Gąsiorek

Dyskusja (brak komentarzy)

Zaloguj się, aby rozpocząć dyskusję