Powrót do scenariuszy
Przedszkole
Wiek: 6 lat
Edukacja wczesnoszkolna
Klasa: 1-3
test
Autor:

Agnieszka Ogiegło

Bal karnawałowy Photonów

muzyka • plastyka • ekologia
Czas:
45 min.
Roboty:
x2
Akcesoria:
Accessory
Interfejsy:
Photon DrawPhoton Badge
alt
Powrót do scenariuszy
Scenario Image

Cele zajęć

Uczeń/uczennica:
  • wykonuje strój z wykorzystaniem surowców wtórnych,
  • przestrzega zasad zgodnej zabawy i współpracy z rówieśnikami.

Metody pracy

  • projekt.

Formy pracy

  • praca w parach.

Materiały

  • metrowe wstążki,
  • surowce wtórne - papier, opakowania, butelki, koraliki, guziki.

Przebieg zajęć

Przygotowanie zabawy: 

  • rozmowa wprowadzająca do tematu zajęć: wyjaśnienie co to jest karnawał, oglądanie plakatów różnych strojów karnawałowych z całego świata,
  • przypomnienie co to jest recykling.

Dobranie się uczniów w pary przy zabawie „Ciągnąć nić”: nauczyciel trzyma w ręce nitki lub wstążki długości ok. 1 metra tak, że opadają one swobodnie z prawej i lewej strony jego ręki. Ilość nitek odpowiada połowie liczby uczniów. Każdy chwyta jeden koniec i trzymając go w ręku, musi odnaleźć w plątaninie osobę trzymającą drugi koniec nici. Aby utworzyć grupy czteroosobowe, za koniec nitki chwyta przedstawiciel jednej pary.

Przebieg zabawy:

  • Uczniowie w parach przygotowują strój karnawałowy dla Photona z wykorzystaniem różnego rodzaju materiałów, w tym z surowców wtórnych.
  • Następnie uczniowie przygotowują prezentację strojów na przygotowanym wybiegu dla Photona (Photon ma poruszać się z zgodnie z wytycznymi np. iść w przód, wykonać obrót wokół własnej osi itp.).
  • Prezentacja grup.
  • Bal karnawałowy Photonów – roboty poruszają się w rytm słyszanej muzyki (uczniowie na zmianę prowadzą Photona).

Materiał opracowany przez p. M. Rabiej (wychowawcę Photonowej Klasy w SP 7 w Kłodzku).

Dyskusja (brak komentarzy)

Zaloguj się, aby rozpocząć dyskusję