Powrót do scenariuszy
Przedszkole
Wiek: 6 lat
Edukacja wczesnoszkolna
Klasa: 1
test
Autor:

Agnieszka Ogiegło

Dodawanie - kodowanie

matematyka • informatyka
Czas:
45 min.
Roboty:
x3+
Akcesoria:
Accessory
Interfejsy:
Photon Blocks
alt
Powrót do scenariuszy
Scenario Image

Odniesienie do podstawy programowej

Osiągnięcia w zakresie rozumienia liczb i ich własności. Uczeń liczy (w przód i wstecz) od podanej liczby po 1, po 2, po 10 itp.

Cele zajęć

Uczeń/uczennica:
  • wdraża się do zdrowej rywalizacji,
  • zdobywa umiejętność przeżywania porażek i zwycięstw,
  • doskonali umiejętności obliczania sum i różnic,
  • rozwija logiczne myślenie,
  • ćwiczy szybkie podejmowanie decyzji.

Metody pracy

  • problemowa,
  • dyskusja.

Formy pracy

  • praca w parach.

Materiały

  • karty pracy - zamieszczone w załączniku.

Załączniki

karta pracy klasa 1 - przód.pdf
Pobierz
karta pracy 1 - tył.pdf
Pobierz

Przebieg zajęć

Przywitanie. Siadamy w kręgu, nauczyciel przedstawia cel lekcji i zasady pracy. Na początek rozgrzewka, uczniowie dostają kartki z liczbami od 1 do 9 - moja klasa liczy 24 osoby i tyle kartek przygotowuję z różnymi liczbami w zakresie 1 do 9. Nauczyciel prosi dzieci by wstały i pokazały swoje liczby. Następnie prosi o stworzenie par tak by suma dała 10. Czy wszystkim się udało? W kolejnym kroku nauczyciel prosi o połączenie się w taki sposób by suma dała 15 - uczniowie mogą łączyć się po więcej osób niż dwie, ilość dowolna. 

Po wykonaniu kilku takich zadań w ruchu, uczniowie łączą się w pary. Nauczyciel rozdaje pocięte kartoniki (załącznik). Zadanie polega na dopasowaniu działań do wyniku, następnie odwracają karty, z drugiej strony mają współrzędne punktów np. A1. Według wytycznych wyznaczają trasę na macie i piszą program dla Photona. Na koniec lekcji prezentują swoje rozwiązania.

 

Dyskusja (brak komentarzy)

Zaloguj się, aby rozpocząć dyskusję